⛵🏝️INFORMAZIONI

⛵🏝️INFORMAZIONI

Jak dostać się do MALTA: KSIĄŻKA FERRY LOTU

Wokół wyspy: WYNAJEM MOTOCYKL / CAR
STAY: HOTEL, b&b, APARTAMENTY, CITY

VIDEO na Malcie

Archipelag Malta znajduje się w centrum Morza Śródziemnego, tylko 90 km od Sycylii 290 km od wybrzeży Afryki. Ze względu na położenie można powiedzieć, że jest to klejnot w basenie Morza Śródziemnego i jest wykonany z głównej wyspy, który daje nazwę archipelagu oraz dwie mniejsze wyspy Gozo i Comino.

Malta Info

Pomimo niewielkich rozmiarów można znaleźć wszelkiego rodzaju interesów i rozrywki, różnorodność rzeczy do zobaczenia i robią to niepowtarzalny archipelag i kompletne. Wyspy Maltańskie to zbiór sztuki, historia, archeologia, folklor, sport, rękodzieło, Sztuka kulinarna, rękodzieło, atrakcje i zabawy, Stąd starożytne i nowoczesne są mieszane tworząc spektakularne i trudno znaleźć scenariusze.

Archipelag został wybrany jako miejsce przez joannitów, bardziej znany jako Cavalieri di Malta, Reprezentowali oni moment chwały w historii tych wysp i zostały wzbogacone w wielu miastach i dzieł sztuki.
Wyspy oferują usługi autobus narodowy, ale aby móc obracać się swobodnie można korzystać z samochodu lub motocykla wynajem, istnieją w każdym mieście w rozsądnych cenach.

Malta Knights

Malta jest główną wyspą i jest największym pod względem wielkości, który jest jedynym lotnisko archipelagu; kapitał jest Valletta, głównym portem handlowym i turystycznym archipelagu, z którego można dotrzeć drogą morską pozostałych portów dwie inne wyspy poprzez służbę prom miejscowy.

Valletta z Medina, Rabat mi najbardziej to tylko niektóre z pięknej bogatej maltańskiego miasta twierdz, pałace, kościoły i mury obronne, który chronił ich przed inwazją obcych narodów.

Wyspa jest również związane z historią Pawła, który został rozbitkiem tutaj i pozostał tam przez trzy miesiące; jest on uprawniony do kurorcie St. Pawła Bay.
W południowej części wybrzeża są niskie i pełne zatok i zatoczek, takich jak ten, w którym leży wieś malownicza rybacka Marsaxlokk. Wewnątrz można znaleźć starożytne świątynie Tarxien i rzadkich prehistoryczne szczątki Hagar Qim.
Najlepsze plaże znajdują się na północ, warto odwiedzić Paradise Bay, golden Bay mi Ghajn Tuffieha Bay, następnie Mellieha mi Bugibba.

 

Gozo Jest drugim co do wielkości wyspą archipelagu, mniej turystów i bardziej pokojowego, gdzie tempo jest wolniejsze i bardziej relaksujące niż Malcie, można osiągnąć tylko w prom. Jedynym prawdziwym miastem jest Wiktoria położony w centrum wyspy; również odwiedzić słynne niebieskie okno (azure Window) imponujące naturalny łuk skalny, który wznosi się z morza, popularnym miejscem dla miłośników nurkowania.
Nawet w Gozo można znaleźć kościoły i kapliczki, prehistoryczne świątynie i pięknej plaży Ramla na której rodzi się legenda mitologiczny.

Malta morze

Comino Jest to mała wyspa, która leży pomiędzy Maltą i Gozo, osiągnięty przez prom, popularne miejsce dla nurków i amatorów, z jego niewielu mieszkańców i tylko jedna rodzina Albergo Jest to prawdopodobnie najbardziej spokojna wyspa, ale bardzo piękny.

KSIĄŻKA FERRY LOTU
WYNAJEM MOTOCYKL / CAR
HOTEL, APARTAMENTY, CITY