INFO

INFO

Zde najdete informace pro vaši příští cestu na Sicílii. Co vidět, co dělat, jak se dostat na Sicílii. Tipy, jak si vybrat, kde se ubytovat s výběrem ubytování.
Sicílie se svou polohou v srdci Středozemního moře byla odedávna místem, kde se setkávají různé kultury a vzkvétají civilizace.
Všechny sousední populace dříve nebo později prošly Sicílií: Féničané, Řekové, Římanům, Arabové, francouzština, Španělé, Italové (Ano! , byli také vetřelci ..). Dokonce i Američané napadli nedávno během druhé světové války. Věrná své historii Sicílie je dnes domovem mnoha přistěhovalců ze severní Afriky, Albánie, Rumunsko a další země. Od Evropské unie se sem stěhuje několik Severoevropanů.

Sicílie se pomalu stává Kalifornií USA.

https://www.youtube.com/watch?v=98xU6wzUj2o

To, co sem lidi láká, je krásné počasí, přívětivost Sicilanů, vynikající jídlo, přírodní krásy, architektonické budovy od barokních kostelů po řecké chrámy. Málokdo ví, že zde na Sicílii je více řeckých chrámů než v Řecku. Starověcí Řekové, kteří opustili hornatou zemi jako Řecko, si evidentně vybrali něco lepšího: Sicílie! I dnes, jejich geny přežívají u některých dnešních Sicilanů. Tato stránka je zde, aby vám pomohla naplánovat vaši dovolenou na Sicílii a aby vás nenudila historií Sicílie. Pokud se zajímáte o archeologii na Sicílii, možná zde budete chtít zůstat navždy. Sicílie je velký ostrov obklopený mnoha menšími ostrovy. Buďte tedy varováni: Pokud přijedete na týden, nestihnete to celé navštívit. A to ani neuvažujeme o menších ostrovech Sicílie. Tato stránka má za cíl pomoci vám objevit výklenky, které nevyužívá masová turistika

Chcete navštívit Sicílii? Začněte prozkoumávat Jihovýchodní cíp barokní Sicílie Ragusa Ibla a Riviéra

Nezapomeňte navštívit další stránky webu jako kde zůstat za rady a tipy.