INFORMACJE

INFORMACJE

Tutaj znajdziesz informacje na temat następnej podróży na Sycylię. Co zobaczyć, co robić, jak dojechać na Sycylię. Wskazówki, jak wybrać miejsce pobytu z wyborem noclegów.
Sycylia ze swoim położeniem w sercu Morza Śródziemnego od dawna jest miejscem, w którym spotykają się różne kultury i rozkwitają cywilizacje.
Wszystkie okoliczne populacje prędzej czy później przeszły przez Sycylię: Fenicjanie, Grecy, Rzymianie, Arabowie, Francuski, Hiszpanie, Włosi (TAk! , oni też byli najeźdźcami ..). Nawet Amerykanie najechali niedawno podczas II wojny światowej. Wierna swojej historii Sycylia jest dziś domem dla wielu imigrantów z Afryki Północnej, Albania, Rumunia i inne kraje. Od czasu Unii Europejskiej kilku mieszkańców Europy Północnej przenosi się tutaj.

Sycylia powoli staje się Kalifornią USA.

https://www.youtube.com/watch?v=98xU6wzUj2o

To, co przyciąga tutaj ludzi, to piękna pogoda, życzliwość Sycylijczyków, doskonałe jedzenie, naturalne piękno, budynki architektoniczne, od barokowych kościołów po greckie świątynie. Niewielu wie, że na Sycylii jest więcej greckich świątyń niż w Grecji. Najwyraźniej starożytni Grecy, którzy opuścili tak górzystą ziemię jak Grecja, wybrali coś lepszego: Sycylia! Nawet dzisiaj, ich geny przetrwały u niektórych dzisiejszych Sycylijczyków. Ta strona jest po to, aby pomóc Ci zaplanować wakacje na Sycylii i nie nudzić Cię historią Sycylii. Jeśli interesuje Cię archeologia na Sycylii, możesz zostać tu na zawsze?. Sycylia to duża wyspa otoczona wieloma mniejszymi wyspami. Więc uważaj: Jeśli przyjedziesz na tydzień, nie będziesz mógł odwiedzić wszystkiego. I nawet nie bierzemy pod uwagę mniejszych wysp Sycylii. Ta strona ma na celu pomóc Ci odkryć nisze niewykorzystywane przez masową turystykę w

Chcesz odwiedzić Sycylię? Zacznij odkrywać Południowo-wschodni kraniec barokowej Sycylii Ragusa Ibla i Riviera

Nie zapomnij odwiedzić innych stron witryny, takich jak gdzie się zatrzymać po porady i wskazówki.