INFO

INFO

Tu nájdete informácie o vašej ďalšej ceste na Sicíliu. Čo si pozrieť, čo robiť, ako sa dostať na Sicíliu. Tipy, ako si vybrať ubytovanie s výberom ubytovania.
Sicília so svojou polohou v srdci Stredozemného mora je už dlho miestom, kde sa stretávajú rôzne kultúry a prekvitajú civilizácie.
Všetky susedné populácie skôr či neskôr prešli cez Sicíliu: Feničania, Gréci, Rimanom, Arabi, francúzsky, Španieli, Taliani (Áno! , boli tiež votrelcami ..). Dokonca aj Američania napadli nedávno počas druhej svetovej vojny. Verná svojej histórii Sicília je dnes domovom mnohých prisťahovalcov zo severnej Afriky, Albánsko, Rumunsko a ďalšie krajiny. Od Európskej únie sa sem sťahuje niekoľko Severoeurópanov.

Sicília sa pomaly stáva Kaliforniou USA.

https://www.youtube.com/watch?v=98xU6wzUj2o

To, čo sem ľudí láka, je krásne počasie, prívetivosť Sicílčanov, vynikajúce jedlo, prirodzenú krásu, architektonické budovy od barokových kostolov až po grécke chrámy. Málokto vie, že tu na Sicílii je viac gréckych chrámov ako v Grécku. Starí Gréci, ktorí opustili hornatú krajinu ako Grécko, si zjavne vybrali niečo lepšie: Sicília! Dokonca aj dnes, ich gény prežívajú u niektorých dnešných Sicílčanov. Táto stránka je tu, aby vám pomohla naplánovať si dovolenku na Sicílii a aby vás nenudila históriou Sicílie. Ak máte záujem o archeológiu na Sicílii, možno tu budete chcieť zostať navždy. Sicília je veľký ostrov obklopený množstvom menších ostrovov. Buďte teda varovaní: Ak prídete na týždeň, nebudete môcť navštíviť všetko. A to ani neuvažujeme o menších ostrovoch Sicília. Cieľom tejto stránky je pomôcť vám objaviť výklenky, ktoré nevyužíva masový turizmus

Chcete navštíviť Sicíliu? Začnite skúmať Juhovýchodný cíp barokovej Sicílie Ragusa Ibla a Riviéra

Nezabudnite navštíviť ďalšie stránky webu, ako je kde zostať za rady a tipy.